Zapraszamy uczniów, którzy będą uczęszczać od września 2012 r. do klas 3T i 3ZSZ, na spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk wrześniowych dnia 28 sierpnia (wtorek) o godz. 12:00.

Już drugi raz uczniowie Zespołu Szkół odbywają praktyki zawodowe w Niemczech. Chłopcy z klasy trzeciej Technikum nabywali umiejętności technicznych w warsztatach samochodowych. Z dala od domu, zdani tylko na siebie i swoje umiejętności językowe, nabrali doświadczenia zawodowego i życiowego.

Chętni uczniowie klasy 3T mają okazję do odbycia praktyk zawodowych w renomowanych zakładach obsługi samochodów w Niemczech. Praktyki będą trwać 4 tygodnie, od 7 maja do 1 czerwca. Oczywiście, na dojazd i przyjazd z Niemczech należy doliczyć kolejne dni. Uczestnicy praktyk zorganizowanych w zeszłym roku byli bardzo zadowoleni (porozmawiajcie z chłopakami z 4T). Tegoroczne na pewno nie będą gorsze. Po więcej informacji zgłaszajcie sie do koordynatora projektu, pani Katarzyny Król.

Wrócili nasi chłopcy z trzeciej Technikum! Cztery tygodnie maja spędzili w Niemczech na praktykach zawodowych. Stacjonowali w Schkeuditz koło Lipska. Poza pracą w warsztatach samochodowych mieli trochę czasu na rozrywkę: wyjazdy turystyczne do Lipska, Drezna i Berlina, wypady na kręgle, czy... kontakty towarzyskie z kolegami i koleżankami (!) praktykantami z innych miast Polski i z innych krajów Europy. Wkrótce więcej informacji i relacji z odbytego stażu.