Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 

Finał konkursu „Mistrz nauk nie tylko ścisłych” 16  III 2011

O tym, że bez matematyki nie sposób się obejść, przypomina nam tradycyjnie już obchodzone w Zespole Szkół w Piaskach Święto Matematyki. Tym razem zaproszeni do zabawy z królową nauk  uczniowie mieli za zadanie przygotować bryłkę (im piękniejszą, tym lepiej) i zmierzyć się 16 III 2011 r. z kolejnym zestawem zadań, zagadek i rebusów. Wszystkie reprezentacje klas miały okazję nauczyć się czegoś nowego, współpracować z osobami z klasowego zespołu, a rywalizować  z innymi.

Podobnie jak w roku ubiegłym okazało się, że potyczki z matematyką w tak przyjemnej atmosferze mogą trwać znacznie dłużej niż tylko (!) dwie godziny. Wszyscy mogą potwierdzić, że słowa piosenki, której nauczyliśmy się podczas imprezy 14 marca z okazji Międzynarodowego dnia Liczby Pi są szczerą prawdą. Powtórzmy je zatem raz jeszcze. Zachęcamy do nucenia ich sobie w duchu na lekcji matematyki, szczególnie wówczas, gdy dopadnie niektórych znużenie lub wyda Wam się, że zadanie matematyczne jest zbyt trudne. Głowa do góry, bowiem:

„Matma nie jest wcale nudna!
Matma nie jest także trudna!
To królowa nauk wszelkich.

Trzymaj z nią – a będziesz wielki!”

(Agnieszka Orzeszek, Mirosław Rymarz: „O tym, co cię nie minie w matematycznej krainie”, Wydawnictwo KLEKS, Bielsko-Biała 1997, s.: 53)

Po podsumowaniu konkurencji finałowych  okazało się, że tegorocznym  Mistrzem Nauk Nie Tylko Ścisłych drugi rok z rzędu zostali uczniowie z obecnej IV klasy Technikum. Nic dziwnego, skoro do tego przedmiotu podchodzą … śpiewająco! (przypomnijmy sobie Pi – day). Na kolejnym miejscu uplasowały się klasy: II ZSZ i III T, dalej zaś I T, II T i I ZSZ. Wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratulujemy, wszak to Wy reprezentowaliście swoje klasy. Zwycięskiej klasie życzymy równie dobrego wyniku na maturze. 

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – specjalnie na tę okazję zaprojektowane koszulki z liczbą Pi.  Żegnamy się do kolejnej edycji Święta Matematyki naszym pozdrowieniem: „Matma jest super!”