alt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  WARSZTATY DOBREGO WIZERUNKU – SZTUKA MAKIJAŻU (I 2012)

4 I 2012 r. gościła w naszej szkole Pani Agnieszka Krawiec – osoba przedsiębiorcza i kreatywna, prawdziwa „kobieta sukcesu”. Towarzyszyła jej Pani Violetta Paszko, która zaszczyciła nas również swoją obecnością  w ubiegłym roku szkolnym. Obie Panie zostały zaproszone na spotkanie z dziewczętami szkół zawodowych w ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń” Projektu „Nauka drogą do sukcesu”.

Na początku Pani Agnieszka opowiedziała uczennicom o swojej pracy. Mówiła m. in. o tym, że nie boi się nowych wyzwań i w związku z tym zdobyła ogromne doświadczenie w zakresie kreowania wizerunku. Współpracuje np. z teatrem  i producentami TV, przygotowuje sesje zdjęciowe, pokazy mody, prowadzi pokazy makijażu i szkolenia dla firm, jest jednocześnie wykładowcą w szkole wizażu i stylizacji. Wszystko, czym się zajmuje to dla niej nie tylko praca, ale i ogromna pasja. Cieszymy się, że mogłyśmy spotkać dzięki realizowanemu Projektowi takie kobiety. Są one dla nas przykładem, że w życiu można czerpać przyjemność z wykonywanej pracy i odnieść sukces.

 

Po bliższym poznaniu przyszedł czas na kolejną szkołę makijażu. Wiemy już, co podkreślał raz jeszcze zaproszony gość, że bardzo ważny jest wizerunek każdego człowieka. Właściwie dobrane jego elementy (m. in. kolory, makijaż) tworzą harmonijną, spójną całość, która gwarantuje sukces w wielu dziedzinach życia w każdym wieku i każdej sytuacji. Jak mawiał M. de Montagne „Uroda jest najlepszym listem polecającym”. Warto zatem zgłębiać sztukę wydobywania i podkreślania urody. Makijaż to podstawa pięknego wyglądu każdej kobiety. Samo jednak posiadanie makijażu jeszcze wcale nie upiększa. Niestety, może nawet szpecić. Dzięki wskazówkom ekspertki uczennice poznawały tajniki profesjonalnego makijażu, który dodaje pewności siebie i świadczy o dobrym stylu. Profesjonalna stylistka dzieliła się z dziewczętami swoim doświadczeniem, radziła im, co mają robić, aby wyglądać atrakcyjnie w szkole, na randce, czy imprezie. Na przykładzie koleżanki, która z pełnym zaufaniem oddała się w ręce Pani Agnieszki, dziewczęta mogły się naocznie przekonać, jak po makijażu wykonanym z ogromną precyzją i uwagą, kobieta promienieje widząc sie w lustrze odmienioną.

 W każdej z nas jest coś pięknego i niezwykłego, czym można zadziwić otaczających nas ludzi. Cieszymy się, że dzięki kolejnym warsztatom zgłębiłyśmy sztukę wydobywania z siebie piękna i blasku.