Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Warsztaty dobrego wizerunku – Sztuka stylizacji fryzur
 
22 XI 2010r. uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej już po raz drugi wzięły udział w Warsztatach Dobrego Wizerunku w ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń” Projektu „Nauka drogą do sukcesu”.

Tym razem miały one możliwość spotkać się ze specjalistami od stylizacji fryzur.  Każda z nas jest wyjątkowa. Często jednak ocenia się człowieka po jego wyglądzie. Doskonale rozumiemy, że o wiele ważniejsze jest to, jakimi jesteśmy kobietami, jakie wyznajemy wartości, jakie mamy kwalifikacje, doświadczenie. Przyznać jednak musimy, że pierwsze wrażenie, to jak nas postrzega druga osoba jest również bardzo ważne. Jeśli tą drugą osobą jest nasz przyszły pracodawca, to każda z nas przyzna, że warto zadbać o swój wizerunek, gdyż od niego w dużej mierze zależy, czy dostaniemy wymarzoną pracę. Zatem nasza przyszłość, nasz sukces zawodowy zależy także od naszego wyglądu. Warto, budząc się na przykład każdego dnia, pamiętać, że my kobiety zawsze jesteśmy piękne:) Nasze piękno wewnętrzne i zewnętrzne, to nasz kapitał. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ten kapitał  pomnażać. Jeśli chodzi o sferę zewnętrzną warto posiąść wiedzę, jak uwydatnić swoje atuty, a jak zamaskować nieco gorsze strony naszego wyglądu. Dobrze zestopniowany „paź”, a może burza długich loków? Poszukiwanie perfekcyjnej fryzury dla każdej z nas nie jest łatwe.

Spotkanie ze specjalistami – Panią Weroniką i Panem Markiem, którzy reprezentowali znaną sieć „Akademia Wizerunku”, wzbogaciło nas o nową cenną wiedzę, którą zamierzamy wykorzystać w praktyce. Goście doradzali nam, jak wespół z fryzjerem szukać fryzury najodpowiedniejszej dla nas. Dowiedzieliśmy się ponadto wiele na temat pielęgnacji włosów oraz nowych trendów w modzie. Nasi goście odpowiadali bardzo chętnie na każde pytanie dotyczące indywidualnych potrzeb naszych włosów. Doradzali również, co zmienić w naszych obecnym wyglądzie, aby wyglądać korzystniej. Wszak nigdy dosyć interesujących zmian, które zadowolą nas bardziej i do tego zwrócą uwagę innych. Przekonała się o tym najbardziej nasza koleżanka Kinga, oddając się już na początku spotkania z wielkim zaufaniem w ręce Pani Weroniki, która wyczarowała jej nową fryzurę. Wszyscy orzekliśmy, że wygląda w niej bardzo atrakcyjnie. Trochę jej nawet zazdrościłyśmy, że wykazała się większą odwagą niż pozostałe z nas.

Z utęsknieniem czekamy na następne spotkanie ze specjalistami, aby posiąść jeszcze więcej tajników poprawienia urody.