Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 

 

 

       Do uczennic szkoły zawodowej kierowane były również zajęcia „Szkoła dobrego wizerunku” w ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń”. Dwugodzinne warsztaty pozwoliły dziewczętom poznać trendy w makijażu.

Pod okiem doświadczonej kosmetyczki miały możliwość wykonania testów, za pomocą których uczyły się rozpoznawać rodzaj cery, zdobyły wiedzę na temat jej pielęgnacji, a także umiejętność doboru makijażu do typu urody - otrzymały wskazówki, jak uwydatnić atuty, a co ewentualnie i w jaki sposób zamaskować. Była również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Na zakończenie spotkania dziewczęta otrzymały drobne upominki z próbkami kosmetyków i katalogami wiodących firm kosmetycznych.

W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z radami, jak dbać o urodę, jednak bez fachowej wiedzy możemy sobie zaszkodzić, warto więc spotkać się ze specjalistą, który wyjaśni i dobierze indywidualny program pielęgnacji. W końcu każda z nas jest wyjątkowa, a od dobrego wizerunku zależy często nasze powodzenie na rynku pracy