alt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

„PROFILAKTYKA Z RAPEM” KOLEJNY RAZ

  5 XII 2011r. gościł w naszej szkole profesjonalny beatboxer i raper Mirosław Kolczyk. Kola zaproszony został w ramach realizowanego Projektu „Nauka drogą do sukcesu” już po raz drugi na spotkanie profilaktyczne z uczniami ZS. Pierwsza wizyta, która miała miejsce w ubiegłym roku szkolnym poruszyła głęboko młodych ludzi, gdyż problemy, o których mówił dotykają nierzadko ich bliskich, kolegów, czy osób z sąsiedztwa. A jeśli ktoś nawet nie zetknął się z nimi bezpośrednio, to w obliczu autentycznego świadectwa nie można wobec nich być obojętnym. Zatem nic dziwnego, że Kola został bardzo ciepło przez młodzież przyjęty.

  „Profilaktyka z rapem” w wydaniu Mirka, to nie tylko zbiór dobrych rad i przestróg, ale również poruszająca prawda i głębokie przesłanie z muzyką w tle. Kola nie mówi bowiem tylko o tym, o czym przeczytał w książkach, czego dowiedział się podczas szkoleń, w których uczestniczył, ale przede wszystkim o tym, czego sam doświadczył, z czym przyszło mu się zmierzyć. Opowiadał jak on i jego przyjaciele szukali w używkach przyjemności, zapomnienia i jednocześnie o cierpieniu, łzach, przemocy, drodze do nikąd... Ta druga strona, to czarna karta życia Mirka. Niestety pojawiła się w jego historii, jak może pojawić się w życiu każdego, kto nie zważa na konsekwencje sięgania po używki. Po latach zmagań i porażek udało mu się wyrwać z nałogu i bezsilności.

  Teraz, kiedy jego życie wyszło na prostą, chce pomóc innym, mówiąc prawdę o uzależnieniach. W swoich tekstach – pogadanek i słowach piosenek - jasno nawiązuje do źródła swoich inspiracji, do Boga. Śmiało, bez pozy dzieli się z innymi, jak żywa relacja z Nim pomogła mu spojrzeć w przyszłość z nową perspektywą. Ta prawda, wybrzmiała podczas spotkania z muzyką hip – hop, pozostawiła w sercach młodych ludzi ponownie trwały ślad, poruszała na nowo i skłoniła do refleksji, dając jednocześnie nadzieję. Wierzymy, że będą również pozytywnie wpływać na myślenie i postępowanie.

Cieszymy się, że Kola odwiedzi nas już niebawem ponownie. Obiecał, że będzie jeszcze więcej rapu i beatboxu. Trzymamy go za słowo:)