Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
 

Kto z nas nie snuje planów, nie myśli o osiągnięciu sukcesu czy nie próbuje spełnić swoich marzeń? Dlaczego tylko niektórym udaje się je zrealizować? Młodzież Zespołu Szkół w Piaskach dzięki realizowanemu w placówce projektowi „Nauka drogą do sukcesu” mogła poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

 

W ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń” dziewczęta I i II klasy szkoły zawodowej spotkały się z doradcą do spraw ubezpieczeń i inwestycji. Zaproszony gość podzielił się wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi kobietami sukcesu. Wyjaśnił, że pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem na drodze kariery zawodowej jest postawienie przed sobą celu, a jednym z warunków umożliwiających jego spełnienie jest konsekwencja i upór w dążeniu do jego realizacji. Na własnym przykładzie „kobieta sukcesu” wskazała 12 etapów systemu, dzięki któremu mogła urzeczywistnić swoje plany i aspiracje.

  Powyższe wskazówki z pewnością ułatwią drogę do realizacji marzeń. Należy tylko pamiętać, żeby się nie zniechęcać i nie poddawać na samym wstępie, a wysiłek włożony w dążenie do celu na pewno nam się opłaci.