"Bo wolność nie jest dana na zawsze" to motto obchodów 104-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej Szkole.

Już na początku tygodnia Samorząd Uczniowski przygotowywał biało-czerwone kotyliony, które 10 listopada zostały rozdane wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Piaskach. Udekorowani w ten sposób wszyscy czuliśmy, że ten dzień, poprzedzający ogólnopolskie obchody, jest wyjątkowy. Nasza szkoła została zgłoszona do ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu", w ramach tej akcji cała społeczność szkolna, w obydwu lokalizacjach: Piaski i Trawniki, odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Następnie uczennice klas trzecich Technikum, Nikola Olszewska i Aleksandra Szymaszek, przypomniały najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę możliwości samostanowienia, posiadania własnego hymnu, godła, granic i języka narodowego po 123 niewoli. Jak ważne są to elementy polskości podkreśliła Pani Dyrektor Elżbieta Kulisz w swoim przemówieniu. 

Świętowanie kontynuowaliśmy 11 listopada. Delegacja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Kacper Zagraba (4IF), Kacper Baran i Eryk Plewik (3BSb) uczestniczyła a Mszy Świętej za Ojczyznę z kościele parafialnym w Piaskach, a następnie przeszła ulicami Piask. W przemarszu uświetnionym występami Orkiestry Dętej z Piask uczestniczyły liczne delegacje władz Piask, okolicznych szkół i jednostek samorządowych oraz mieszkańcy całej Gminy Piaski. Złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja a następnie byliśmy świadkami pierwszego wciągnięcia flagi państwowej na maszt przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Piaskach dziękuje wszystkim uczestnikom uroczystości za upamiętnienie tych, którzy wywalczyli naszą "nie daną na zawsze wolność", a szczególnie pani Magdzie Szerafin-Pyrz za pieczę za całością obchodów w Zespole Szkół w Piaskach.

11_11l
11_11k
11_11h
11_11i
11_11j
11_m
11_o
11_11p
11_n
11_11r
11_11a
11_v
Zdjęcie z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Piaskach
11_t
Zdjęcie z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Piaskach
11_u
Zdjęcie z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Piaskach
MicrosoftTeams-image (7)
11_11c
MicrosoftTeams-image (5)
MicrosoftTeams-image (6)
11_11e
11_11f
11_11d
11_11b
11_11s
Zdjęcie z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Piaskach
11_11g
11_11x
Previous Next Play Pause