W ubiegłą środę, 15 lutego gościliśmy troje ludzi, którzy swoje życie związali ze sportem. Nasze zaproszenie przyjęli: absolwentka ZS w Piaskach Karolina Michalczuk - mistrzyni świata w kobiecym boksie, Władysław Maciejewski - trener p. Michalczuk współpracujący z kadrą olimpijską polskich pięściarek oraz Tomasz Jasina - dawniej piłkarz, dziś dziennikarz i komentator sportowy.

Podczas spotkania goście opowiedzieli o swojej karierze, osiągnięciach oraz codziennych obowiązkach. Inicjatorką spotkania i prowadzącą była p. Małgorzata Śniadowska-Siwek.

Największą sympatię uczniów zdobyła sportsmenka, która w szczery, często żartobliwy sposób mówiła o swoich szkolnych latach, przyczynach zainteresowania się boksem, pierwszych krokach na ringu, sukcesach i porażkach. Uczniowie z dużym ożywieniem zadawali pytania dotyczące tajników imprez sportowych.

Pan Maciejewski, doświadczony i - jak zapewniła Michalczuk - jeden z najlepszych trenerów boksu w Polsce opowiedział o tym, czym jest sport z jego perspektywy. Przedstawił również kilka terminów, do których przygotowuje zawodniczkę. W chwili obecnej celem  trenera i pięściarki jest wystąpienie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Trzecim bohaterem spotkania był p. Tomasz Jasina. Mało kto wiedział, że ten chyba wszystkim znany z TVP Lublin dziennikarz swoją przygodę ze sportem rozpoczynał w Motorze Lublin, a później grał m.in. we francuskiej ekstraklasie. Dzisiaj ma okazję oglądać najbardziej prestiżowe imprezy sportowe z loży komentatorskiej. Nie wykluczone, że usłyszymy jego głos oglądając potyczki sportowców podczas najbliższej olimpiady.

Liczymy na kolejne sukcesy naszych gości, życząc im powodzenia.

dsc_4645
dsc_4653
dsc_4663
dsc_4666
Previous Next Play Pause
1 2 3 4